prywatny-detektyw-zycha-black

100% dyskrecji

przywłaszczenie pojazdu LAND ROVER, RANGE ROVER SD8 VOGUE

W ostatnim czasie jedno ze zleceń, w którym uczestniczyło również nasze BIURO DETEKTYWISTYCZNE ZYCHA, była czynność odzyskania przywłaszczonego pojazdu przez nieuczciwego kupującego, lub w ramach negocjacji przekonanie nabywcy do natychmiastowej zapłaty w kwocie 70.000 euro za pojazd marki Land Rover, Range Rover SD8 Vogue, w związku z upłynięciem terminu, w którym wyżej wymieniona kwota miała trafić na konto właściciela.

OSZUSTWO INTERNetowe

Z informacji przekazanych przez biuro zlecające czynności, uzyskaliśmy wiedzę, że kupujący wykorzystał fakt, że osobą sprzedającą był starszy Pan, który wyraził zgodę na zawarcie umowy kupna-sprzedaży poprzez komunikator internetowy oraz wyraził zgodę na wydanie auta transportem, który zorganizował kupujący a na umowie ustalono termin zapłaty za pojazd, który był odległy o kilka dni. Do umowy kupna-sprzedaży kupujący dołączył również skan jednej strony dowodu osobistego na potwierdzenie danych zawartych w umowie.

kradzież pojazdu

Detektywi niezwłocznie udali się w głąb Polski aby odzyskać pojazd lub umówioną kwotę z tytułu zakupu pojazdu. Jednak podejrzenia detektywów potwierdziły się krótko po przybyciu na miejsce, w którym miał przebywać pojazd. Na miejscu zastano Pana widniejącego jako osobę kupującą wyżej wymieniony pojazd. Skan dowodu osobistego również był autentycznym dokumentem Pana zastanego na miejscu. Jak się jednak okazało, kilka godzin przed Naszym przybyciem Pan, którego poszukiwali detektywi opuścił posterunek Policji ponieważ dowiedział się, że zakupił inny pojazd w podobnej cenie w podobny sposób jak pojazd, po który przyjechali detektywi. W toku czynności okazało się, że poszkodowany bo już tak można było mówić o osobie, do której przyjechaliśmy, prowadzi w pełni legalny, rodzinny biznes. Zdarza mu się wysyłać faktury jak również skany dokumentów oraz dowodu do Swoich kontrahentów. W związku z powyższym stało się jasne, że nastąpił wyciek dokumentów najprawdopodobniej z jednej z dwóch firm, z którymi poszkodowany prowadził interesy. Po kilkunastu godzinach udało się ustalić tożsamość kierowcy lawety, która przyjechała po pojazd. W chwili obecnej trwa ustalanie miejsca, do którego kierowca będący obcokrajowcem wywiózł auto. W związku z tym zleceniem mamy dwie poszkodowane strony. Przestrzegamy zatem wszystkie osoby prywatne jak również firmy o zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa dotyczących przesyłania wrażliwych danych drogą elektroniczną oraz o zwrócenie szczególnej ostrożności przy zawieraniu transakcji internetowych.

Zapraszamy do korzystania z Naszych usług z zakresu wykrywania oszustw jak również profesjonalnego doradztwa z zakresu bezpieczeństwa.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 664 036 846

Twoje zlecenie jest dla nas priorytetem a bogate doświadczenie i wysokie kompetencje są gwarancją naszych sukcesów.
Cechujemy się uniwersalnością w swojej postawie i profesjonalizmem w swoim działaniu.
Jeśli podejrzewasz partnera o niewierność zapraszamy do kontaktu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.