prywatny-detektyw-zycha-black

100% dyskrecji

oszustwa matrymonialne – love scam

romance scam

W standardowej odsłonie może to przybrać formę poznania przyszłego partnera lub partnerki w realu. Jednak w dobie internetu i niesamowitych postępach technologicznych doświadczamy coraz więcej oszustw związanych ze światem wirtualnym.

Do tych zjawisk zaliczamy między innymi Love Scam znany również jako Romance Scam.

Oszustwa matrymonialne to niestety coraz częstszy problem w dzisiejszych czasach. Często oszustwo to składa się na naruszenie zaufania między przyszłymi jak i obecnymi partnerami, co może prowadzić do poważnych konsekwencji emocjonalnych i finansowych. Ponadto w przypadku poznania przyszłego partnera w świecie wirtualnym praktycznie za każdym razem celem scammera jest dążenie do korzyści majątkowych po przez wyłudzenia znacznych kwot pieniężnych.

wykrywanie oszustw matrymonialnych

Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa matrymonialnego, ważne jest, abyś podjęła odpowiednie kroki w celu ochrony swojego dobra. Wynajęcie detektywa może pomóc w zebraniu niezbędnych dowodów, które mogą być wykorzystane w procesie sądowym.

Jeśli chodzi o Love Scam zwany również Romance Scam jest to nic innego jak rodzaj oszustwa internetowego, w którym oszuści wykorzystują zaufanie i uczucia Swoich ofiar aby wyłudzić od nich pieniądze lub informacje sfery osobistej.

Osoby, które padły ofiarą scammera często myślą, że rozmawiają z prawdziwą osobą, którą polubili, zostali przez nią zaakceptowani, zostali przez nią zrozumieni, podczas gdy w rzeczywistości są to oszuści, którzy podszywają się pod kogoś innego budując swoją legendę przez długi okres czasu aby dopiąć wyznaczonego celu.

Oszuści często udają osoby, których ofiary szukają w internecie na przykład na portalach randkowych czy w mediach społecznościowych. Scammer korzysta z fałszywych profili, zdjęć. Starają się udowodnić w rozmowie, że mają wiele wspólnego z przyszłą ofiarą aby zdobyć jej zaufanie.

Poznanie Love Scammingu jest bardzo trudne, ponieważ scammerzy bardzo umiejętnie manipulują swoimi ofiarami. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które powinny Państwa zaniepokoić w trakcie trwania takiej znajomości.

Między innymi naciąganie ofiary na wydawanie pieniędzy lub namawianie na udostępnianie informacji osobistych, przyspieszanie relacji w postaci próśb o ślub, częste wymówki dlaczego nie mogą się spotkać, upewnianie w przekonaniu, że ofiara jest jedyną osobą, z którą korespondują. W dalszej części znajomości dochodzi do prób wyłudzania pieniędzy po przez przelewy na operacje najbliższych członków rodziny, przeloty samolotem, wyłudzenia znacznych kwot na zwalczanie skutków klęsk żywiołowych czy na zainwestowanie w biznes, który ma przynieść bardzo duże korzyści finansowe lub na wpłatę znacznej kwoty aby wykupić scammera z obcej armii i tym samym uchronić go przed udziałem w wojnie.

prewencja

Jeśli masz podejrzenia, że jesteś ofiarą love scammingu, zachowaj czujność.

Nie udostępniaj informacji osobistych, nie przelewaj pieniędzy !!!

Jeśli masz wątpliwości co do osoby, z którą prowadzisz rozmowę, przeprowadź jej weryfikację.

Skontaktuj się z Biurem Detektywistycznym Zycha.

Nie zamykaj się nawet jeśli doszło już do wyłudzenia.

Jesteśmy do  Państwa dyspozycji 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Twoje zlecenie jest dla nas priorytetem a bogate doświadczenie i wysokie kompetencje są gwarancją naszych sukcesów.
Cechujemy się uniwersalnością w swojej postawie i profesjonalizmem w swoim działaniu.
Jeśli podejrzewasz partnera o niewierność zapraszamy do kontaktu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.